​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Vežėjus Rusijoje pasitinka administracinė kliūtis. Ją įveikti padeda Tranzito paslaugų centras.

2018.01.05

Kaip 2018-01-03 rašo dienraštis „Verslo žinios“, į Rusijos Federaciją vykstantys vežėjai nuo 2018 m. pradžios susidūrė su muitinės procedūras apsunkinančia kliūtimi – Rusijos muitinėje reikia pateikti Elektroninę tranzito deklaraciją (ETD).

"Elektroninė deklaracija savaime yra pažangus dalykas, kuris turėtų sumažinti eiles pasienyje. Tačiau yra viena labai svarbi detalė: ETD pateikti gali tik rusišką elektroninį parašą turintis subjektas. Kadangi šis parašas suteikiamas tik Rusijos rezidentams, visi ETD siekiantys pateikti kitų šalių vežėjai priversti kreiptis į tokią paraišką galinčius pateikti Rusijos muitinės tarpininkus. Taip išoriniuose Rusijos pasienio postuose susidarė eilės: nors daug vežėjų iš anksto žinojo apie naują tvarką, paaiškėjo, kad jai pasiruošė ne visi. Eilės muitinės patikrai  sulaukę vairuotojai pavėluotai skuba pildyti deklaracijas ar registruoti prašymą elektroniniam parašui gauti. Rusijos tinklaraštis "Proved" rašo, kad vien pastaroji procedūra gali užtrukti apie valandą ir didina eilę. Panašiai tiek laiko užtrunka ir deklaraciją pildantis muitinės tarpininkas. Giedrius Lubas, muitinės tarpininkės UAB Tranzito paslaugų centro vadovas, tvirtino, kad esama dar vienos problemos: ETD sistemos darbas dažnai stringa, o savaitgaliais jos sklandus veikimas atkuriamas negreitai." - rašo "Verslo žinios". "Daugiausiai bėdų patiria tie, kurie pirmą kartą važiuoja, neturi informacijos, nėra sutarties - tokiems ši procedūra užtrunka ilgiausiai", - tvirtina p. Lubas."

"Rusijos žiniasklaida skelbia, kad naujoji tvarka jau gruodžio pabaigoje padidino Rusijos pasienyje laukiančių sunkvežimių eiles. ""Proved" rašo, kad į pasienį atvykstantys, tačiau ETD neturintys sunkvežimiai arba kreipiami atgal, arba vairuotojai siunčiami pas deklaraciją galinčius pildyti muitinės tarpininkus. Aleksejus Ziminas, Rusijos teisininkų kontoros "Jurvest" teisininkas, tvirtina, kad nesant ETD, naudojama ir kita priemonė - visiškas vežamo krovinio patikrinimas, kai jis iškraunamas."

Tranzito paslaugų centras per savo partnerius Rusijos Federacijoje tvarko elektronines tranzito deklaracijas jau nuo 2017 m. lapkričios pradžios, kai šios deklaracijos buvo įvedinėjamos Rusijos Federacijos muitinėje eksperimento tvarka. Suteikiame šias paslaugas kokybiškai ir nebrangiai nuotoliniu būdu, atstovaujame savo klientus, todėl papildomai gaišti laiko pasienyje nereikia.

Kreiptis tel. Nr.: +370 655 71 985.

Daugiau informacijos: Giedrius Lubas, tel. Nr. +370 687 71 344.

Kiti pateiktos informacijos šaltiniai: 15 min, LRT

 

Grįžti
Naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.