​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Nauji reikalavimai dėl išankstinės įvežimo į Lietuvą deklaracijos pateikimo muitinei

2018.05.04
Nauji reikalavimai dėl išankstinės įvežimo į Lietuvą deklaracijos pateikimo muitinei

Kaip rašo „Verslo žinios“ nuo gegužės 1-osios asmenys privalės išankstinę įvežimo bendrąją deklaraciją (ENS) pateikti muitinei ne vėliau kaip prieš valandą iki įvažiavimo į Lietuvos muitinės pasienio kelio postą. Priežastis - iki šiol taikyta praktika, kai ir neturėdamas ENS asmuo gali įvažiuoti į muitinės postą ir laukti, kol muitinės tarpininkas už jį pateiks privalomą bendrąją deklaraciją, anot muitinės nepasiteisino. Esą tokie laukiantieji sudarydavo dirbtines kliūtis vairuotojams, laiku pateikusiems ENS, greičiau atlikti muitinės formalumus.

Kaip komentuoja Giedrius Lubas, UAB „Tranzito paslaugų centras“ direktorius, „mūsų įmonėje jau nuo seno yra nusistovėjusi praktika visas deklaracijas nuotoliniu būdu sutvarkyti ir muitinei pateikti iš anksto, kartais įvežamos prekės yra deklaruojamos dar kelios dienos prieš transporto priemonei atvykstant į pasienio muitinės postą. Nukentės tie vežėjai, kurių vairuotojai turės papildomai laukti pas muitinės tarpininką klientų aptarnavimo vietoje pasienyje. Ši praktika tampa vis labiau atgyvenusi.“

24 val. / 7 d. savaitėje kreipkitės tel. Nr. (t.p. Imo, Viber, WhatsApp ir Telegram) +370 687 71 344.

Grįžti
Naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.