​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Lietuvos vežėjai - penkti pasaulyje naudojantis TIR-EPD sistema

2018.04.25

„Pagal pateiktus IRU duomenis, Lietuvos vežėjai Europos Sąjungoje nusileidžia tik kaimynams lenkams pagal per TIR-EPD modulį deklaruotų TIR knygelių skaičių. Pagal bendrą skaičių Lietuvą kituose pasaulio regionuose lenkia tik Iranas, Turkija ir Baltarusija“, – teigia Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ TIR ir muitų komiteto pirmininkas Bronislavas Geležiūnas.

Asociacija „Linava“ 2017 m. pagal išduotų TIR knygelių skaičių pakilo iš 7 į 6-tą vietą ir aplenkė Baltarusiją. Daugiau nei Lietuvoje TIR knygelių yra išduodama Turkijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir Irane.

TIR-EPD yra šiuolaikiškas verslo įrankis, kuris leidžia įgyti konkurencinį pranašumą prieš kitus vežėjus. Tai elektroninė platforma, kurios pagalba taupomas ir laikas, ir pinigai. Taip pat su šia sistema galima inicijuoti tranzito procedūrą. Tad nieko keisto, kad norėdami išlikti konkurencingais, Lietuvos vežėjai priėmė šią naujovę palankiai ir yra vieni iš lyderių pasaulyje pagal naudojimąsi ja. Yra ir daugiau TIR-EPD sistemos privalumų. B. Geležiūnas atkreipia dėmesį, kad nuo sausio 1 d., kertant Rusijos Federacijos sieną, privalomas Elektroninis Tranzito Deklaravimas (ETD). Besinaudojantiems TIR-EPD sistema, ETD nereikalingas.

Dokumentus išankstiniam pranešimui muitinės procedūroms inicijuoti galima pateikti įvairiais būdais ir skirtingose vietose (dokumentai, kurie reikalingi TIR-EPD (EPI) išankstiniam pranešimui parengti). Dokumentų priėmimo vietas galite matyti šiame žemėlapyje (dokumentų priėmimo vietų adresai). Taip pat jose galima atsiimti išankstinį TIR-EPD deklaracijos kodą skirtą muitinei. Primename, kad Tranzito paslaugų centras klientus aptarnauja visą parą 7 d. savaitėje ne tik (mėlyna spalva) nurodytose dokumentų priėmimo vietose, bet ir Latvijoje (pakeliui į Daugpilį), nuotoliniu būdu – visame pasaulyje. Dėl aptarnavimo 24 val. / 7 d. kreiptis Imo, Viber, WhatsApp, Telegram ar paprastu ryšiu tel. Nr. +370 655 71 985.

Plačiau žr. asociacija „Linava“ puslapyje.

Grįžti
Naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.