​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Kalėdinis „siurprizas“ Lietuvos vežėjams - sugriežtinta tvarka Kaliningrado pasienio muitinėse

2017.12.21

Nuo šios savaitės Lietuvos vežėjai susiduria su naujiena - Rusijos Federacijos (RF) muitinė eksperimento tvarka griežtina reikalavimus, kad įvažiuojant į Kaliningrado srities teritoriją reikia prieš dvi valandas iš anksto informuoti muitininkus.

Iki šiol praktikoje buvo laikomasi tvarkos, kad informuoti užtenka prieš valandą prieš transporto priemonės atvykimą į RF pasienio muitinės postą, kartais tai buvo galima padaryti dar vėliau.

Informuoti galima dviem būdais – iki šiol naudotu išankstinio internetinio elektroninio pranešimo būdu (PI - rus. ПИ (предварительноe информирование) ir per naujai Rusijoje diegiamą Elektroninės tranzito deklaracijos sistemos ETD (rus. ЭТД  - электронная транзитная декларация) platformą.

Pateikiant naujų „e-reformų“ Rusijos muitinėje dėka sukurtą  ETD, nebereikės dar atskirai teikti ir PI.  Nuo artėjančių 2018 metų tokia tvarka numatoma įvesti visose Rusijos pasienio muitinėse.

„Dabar situacija Lietuvos vežėjams ženkliai keičiasi – iš anksto nepateikus informacijos, gresia nuodugnus patikrinimas ar net krovinio iškrovimas arba transporto priemonės grąžinimas atgal į Europos Sąjungos teritoriją“, - sakė Giedrius Lubas, muitinės tarpininko UAB „Tranzito paslaugų centras“, ETD pildymo paslaugas teikiančios jau 2 mėnesius – nuo jų įvedimo pradžios, direktorius.

Daugiau informacijoс: Giedrius Lubas +370 687 71 344

Grįžti
Naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.