​24H/7D Imo, Viber, WhatsApp,

Telegram: +370 687 71 344

EX, T1, TIR-EPD, EPI, ETD, G

Ekspertai pataria - kaip pasiruošti „kietajam Brexit“

2019.04.05
Muitinės tarpininko paslaugos „kietojo Brexit“ atveju – viskas vienoje vietoje

Nors galutinis scenarijus dėl „Brexit“ dar neaiškus, tris paprastus dalykus įmonės gali ir privalo padaryti jau šiandien:

1.    Į Jungtinę Karalystę eksportuojančios įmonės iki Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES datos turi kreiptis į artimiausią teritorinę muitinę ir gauti Ekonominės veiklos vykdytojų registracijos ir identifikavimo (EORI) kodą. „Šis unikalus kodas būtinas visiems eksportuotojams, dirbantiems su trečiosiomis šalimis, o, mūsų vertinimu, didelė dalis smulkių ir vidutinių įmonių, iki šiol dirbusių su Jungtine Karalyste, niekada nėra eksportavusios į ne Europos Sąjungos narę, todėl šis žingsnis joms yra būtinas“ – sako Aivaras Knieža, „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovas. 

2.    Su trečiosiomis šalimis daug patirties neturinčios įmonės dažnai susiduria ir su sunkumais pildant muitinės deklaracijas. „Jei Jungtinė Karalystė taps trečiąja šalimi, visiems eksportuotojams reikės pildyti muitinės deklaracijas. Taigi antru žingsniu įmonė turi nuspręsti ir kreiptis į muitinės tarpininkus, kurie padėtų įveikti muitinės procedūras“ – pataria A. Knieža.

3.     Su Jungtinės Karalystės rinka dirbanti įmonė turėtų kreiptis į tiekėjus, kurie rūpinasi produkcijos logistika. Joms patariame išsiaiškinti, ar tiekėjams reikia kokios nors papildomos informacijos, kad jie galėtų tinkamai parengti dokumentus, pasirūpinti reikalingais ES sertifikatais.

VISOS ŠIOS PASLAUGOS YRA PAS MUS VIENOJE VIETOJE - TRANZITO PASLAUGŲ CENTRAS TAI GALI ATLIKT UŽ JUS.

24 / 7 kreipkitės į mus +370 687 71 344

Paruošta pagal 2019-02-27 „Versli Lietuva“ portalo straipsnį „31 diena iki „Brexit“: 3 dalykai, ką eksportuojančios įmonės gali padaryti jau šiandien“

Kitos naudingos nuorodos:

Kaip pasirengti „Brexit'ui“: muitinės procedūrų vadovas įmonėms.

www.lrmuitine.lt aktuali informacija dėl „Brexit“

Grįžti
Naujienos

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.